• BIST 117.522
 • Altın 161,931
 • Dolar 3,7875
 • Euro 4,6596
 • Ruble 0.06660
 • Ankara : 7 °C
 • İstanbul : 7 °C
 • Moskova : -12 °C
 • Antalya : 12 °C
 • İzmir : 8 °C
 • St. Petersburg : -12 °C
 • Kazan : -19 °C
 • Soçi : 8 °C

Rusya Ruslarınmış, diyorlar. Tamam, ama...

29.10.2013 10:15
Rusya Ruslarınmış, diyorlar. Tamam, ama...
Rus Marşı internet ağından alıntıdır. 4 Kasım günü için "Rus Marşı" ilanıdır.4 Kasım 2013 günü Rusya`nın her tarafında “Rus Marşı” denen bir dizin gösteri düzenlenecek miş. Amaç, tertipçilerin ilan ettiği gibi, “Rus halkının ve Rus çocuklarının geleceği i

Ve olayların önünü çekecek güç Rus milliyetçileridir. 
 
Onlara göre artık Rus toprakları dedikleri Rusya, göçmenlerin işgali altındaymış. Bilmem, göçmenler Rus halkını assimile ediyor muş ve Rus topraklarını sahipleniyor muş falan.
 
Bakın, “Rus Marşı” için hangi sloganlar seçildi:
 
1. Rus milli devleti uğruna! Putin istifa etmeli!
2. İfade, seçim ve toplantı özgürlüyü için! Milliyetçiler parlamentoya!
3. Rusya cinayet kanununun 282. Maddesi* kaldırılsın! Tüm milliyetçilere özgürlük!
4. Hükümet ve kolluk kuvvetleri hırsız ve haydutlardan temizlensin! Herbir memur ve polis çalışanı yalan makinesi testinden geçirilsin!
5. Tabanca taşıma hakkımız olmalı! Silahlı halk özgür halktır!
6. Hakemler ve yerel polisler seçimle atanmalı!
7. Yabancı kolonizasyon ortadan kaldırılsın: Orta Asya ve Kafkasya ülkeleri ile vize rejimi uygulansın! Şu ülkelerin vatandaşlarına Rusya vatandaşlığı verilmesin, yasadışı göç için 10 yıllık zorunlu çalıştırma cezası kesilsin!
8. Kafkaslara haraç ödeme sonlandırılsın!
9. Hükümette ulusal nispi temsilcilik olsun!
10. Rusya yeni sanayi dönemine geçsin, Dünya Ticaret Teşkilatı`ndan ayrılsın! Petrol ve gaz işletmeleri, başka maden sahaları tam olarak millileştirilsin, Avrupa standartlarına uyğun ücret uygulansın!
11. Tüm arzu eden Ruslara bedava toprak ve tarım kredileri verilsin!
12. Gençlik adalet kurulu kaldırılsın, her doğulan çocuk için annelik yatırımı verilsin, krediye yazılmasın!
13. Rusya Bilimler Akademisi`nin bağımsızlığı sağlansın, öğrencilere asgari geçim düzeyinden aşağı olmayan burs verilsin!
14. Milletin sağlığı için: alköl satışı sınırlandırılsın, ilaç fiyatları devlet kontrolüne alınsın, bedava spor çalışmaları temin edilsin, nükleer atıkların getirilmesi yasaklansın!
 
Şimdi okurlarımız der ki, Ruslar`ın da millet olarak bir takım taleplerde bulunma hakkı vardır. Tamam, biz de o hakkı tanıyabiliriz, ama bazı noktalarda rahatsız olduğumuz konular da yok değil.
 
Ruslar “Rus Marşı”nı Moskova merkezli olmakla Rusya Federasyonu`nun her tarafında düzenlemek için çaba harcamakta. Büyük şehirlerin çoğunda etkinlik izni alındı bele. Hangi şehirler mi diyorsunuz? Açıklama bizden o zaman.
 
Moskova`nın yanısıra “Rus Marşı” hem de eski Türk devletleri olan Tataristan, Başkurdistan, Yakutiya Saha, Çuvaşistan, Karaçay, Balkar, hatta yurtdışında – Ukrayna`ya bağlı Kırım Özerk Cumhuriyeti`nde düzenlenecek miş.
 
Artı şu an Rusya sınırları içinde olan Tomsk, Omsk, Orenburg, Samara gibi geçmiş Kazakistan şehirleri de “Rus Marşı” için merkez olarak seçildi. Daha nice tarihi Türk şehirleri “Rus halkının geleceği için Rus toprakları uğruna Rus Marşı” için etkinlik alanı ilan edildi!
 
Şimdi Ruslara, “sana ait olmayan 3 milyon kilometre karelik Yakutiya Saha Türk Cumhuriyeti`nin başkenti Yakutsk şehrinde neden “Rus Marşı” düzenliyorsun” diye sorma hakkımız doğmuyor mu?
 
Yahut, işğal altında tutmanıza rağmen hiç bir zaman Rus şehrine dönüştüremediğiniz Tataristan başkenti Kazan`da, Başkurdistan başkenti Ufa`da, Altay başkenti Barnaul`da ne diye “Rus Marşı” düzenliyorsunuz?
 
Sibirya başkenti, yene de eski Türk toprağı Tümen`de “Rus Marşı”nın ne işi var?
 
Peki şimdi bele Tatarların sık yaşadığı Hacıterhan (Astrahan) şehrinde ne işiniz var?
 
Kuzey Kafkasya`nın Pyatigorsk ismi verdiyiniz Beşdağ şehri neden “Rus Marşı” için merkez oluyor?
 
Yani sormak istediğimiz şu ki, Ruslara ait olmayan topraklarda “Rus Marşı” düzenleme hakkınız olamaz. Eğer ki, “Rusya Ruslarındır” diyor ve ille de “Rus Marşı” düzenlemek için hiçbir şeyden vazgeçmiyorsanız, o zaman gerçek Rusya sınırları içine çekilmeniz lazım!
 
“Rusya Ruslarındır” diyorsanız, tamam, hakkınıza saygı duyarız. Ama Rusya`nın neresi olduğuna karar verdikten sonra böyle bir hakkınızı hiç tartışmadan kabul ederiz.
 
Rusya`nın neresi olması konusunda bir ipucu isterseniz, onu da verelim: Moskova ve S.Petersburg`u da içine alacak o civarlardaki aşağı yukarı 1 milyon kilometre karelik topraklar sizin olsun. Rusya Feredasyonu`nun yerde kalan 13 milyon kilometre karelik toprakları hiç bir zaman Rusların olmadı, zaten de olması imkansız. Hadi, marşınızı da oralarda düzenleyin o zaman.
 
*Rusya cinayet kanununun 282. Maddesi milli, dini, ırki ayrımcılığa göre 2 yıl kadar hapis cezası öngörüyor.

Milliyet

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Gündem Avrasya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 312 479 00 25 | Faks : +90 312 479 00 25 | Haber Yazılımı: CM Bilişim