• BIST 116.511
 • Altın 162,254
 • Dolar 3,7374
 • Euro 4,6518
 • Ruble 0.06617
 • Ankara : 6 °C
 • İstanbul : 11 °C
 • Moskova : -4 °C
 • Antalya : 17 °C
 • İzmir : 12 °C
 • St. Petersburg : -4 °C
 • Kazan : -9 °C
 • Soçi : 9 °C

RUTİD ve RTİB'den yeni yıl kutlaması

01.01.2014 21:54
RUTİD ve RTİB'den yeni yıl kutlaması
Rusya'da faaliyette bulunan iş adamları dernekleri 2014'ün tüm insanlık için mutluluk, sağlık ve başarı getirmesi dileğinde bulundu:

RUTİD Başkanı Esat Sarı'nın mesajı:

Türk-Rus Toplumunun Çok Değerli Üyeleri,

Tüm olumlu ve olumsuz yanları, acı ve tatlı anılarıyla, koskoca bir 2013 yılını geride bırakıyor, yeni beklentiler, dilekler ve umutlarla 2014 yılına giriyoruz. Bu vesileyle Yeni yılın sizlere, sevdiklerinize, ve tüm insanlığa, huzur, sağlık, refah ve mutluluk getirmesini gönülden diliyorum.

2014 yılının iki ülke adına daha fazla sevgi, başarı, mutluluk, dayanışma, hoşgörü ve kardeşlik getirmesini temenni ediyorum.

2014 yılında da ilk hedefimiz ve önceliğimiz, Türkiye'nin dünyada ve Türk-Rus toplumunun Rusya'da yükselen profilini daha da yukarılara çekmektir. Bu nedenle RUTİD olarak önümüzdeki yıl Türk ve Rus işadamlarımıza yönelik faaliyetlerimizi artırmayı, iki dost ülke Türkiye ve Rusya arasındaki köprü olma özelliğini sürdürmeyi hedeflemekteyiz.

Bu düşüncelerle, yeni yılınızı tüm Rus Türk İşadamları Derneği (RUTİD) adına tekrar en içten duygularla kutluyor, yeni yılda sizlere ve ailelerinize sağlık ve mutluluklar diliyorum.

RTİB Başkanı Naki Karaaslan'ın mesajı:

Değerli RTİB Üyeleri, Saygıdeğer İşadamlarımız,

Dünya çapında ekonomik krizlerin, siyasal ve toplumsal çalkantıların etkisinde 2013 yılını geride bırakıyoruz. Bir yandan sınırların kalkarak ülkelerin ve toplumların birbirlerine yakınlaştığı; diğer yandan ihtiyaçların daha karmaşık hale geldiği yeni dünya düzeninde, değişik yer ve coğrafyaların ihtiyaçlarını tespit etmek ve mal ve hizmetleri bu ihtiyaçlarla buluşturmak görevi işadamlarına düşmektedir. Nitekim dünyayı gezen, yatırım ve ticaret fırsatlarını değerlendiren işadamları, dünya çapında kıt kaynakların optimalkullanılmasına da aracı olmakta; toplumların refah ve barışına büyük katkılarıyla bir nevi Barış Elçileri olarak hizmet yapmaktadırlar.

6 milyar dolar ihracat ve 22 milyar dolar ithalat düzeyi ile 2012 yılına göre bir miktar artış gösteren Rusya Federasyonu-Türkiye ikili ticaret hacmimiz, ihracatımızın %60 ını teşkil eden yatırım ve ara malı yapısıyla gelecek yıllardaki hedeflerimiz açısından umut vermektedir. Rusya Federasyonu’nun son yıllarda bölgesel ve genel düzeyde teşvik etmekte olduğu “üretim ve istihdamı destekleyici ticaret” modeli, ihracatımızın yatırım ve ara malı ağırlıklı yapısıyla iki ekonomiyi “tamamlayıcı” hale getirecektir.

RTİB olarak ortaya koyduğumuz ve kısa süre önce gerçekleştirdiğimiz Genel Kurulumuzda da üyelerimizin geniş desteğini alan programımız doğrultusunda 2014 yılında Rusya ‘daki iş dünyası için rehber olacak çok önemli çalışmalar yapacağız. RTİB ‘in artık kabul görmüş olan “sektöre öncülük” görevini daha geniş kadro ve imkanlarla, Kamu-İş Dünyası işbirliği modeliyle ileriye taşıyacağız. Mevzuat tasarı ve karar süreçlerinden itibaren tesis edeceğimiz katılımcı mekanizmalarla İşadamlarımızın RF ve Türkiye makamları nezdinde sesi olmayı hedeflemekteyiz.

Projelerimizin hayata geçirilmesi alanında en büyük destek olan siz üyelerimizle sinerji içerisinde, 2014 yılını her alandabir algı seferberliği fırsatı olarak değerlendirmek istiyoruz. Rusya Federasyonu’nun Dünya Ticaret Örgütü üyeliği geçiş sürecinin sonuna yaklaşıldığı bu dönemde Rus-Türk ortak projelerinin öne çıkarılması bu algı açısından son derece önemlidir.

Yeni yılın ülkelerimiz ve tüm insanlığa barış ,huzur ve refah getirmesi dileğiyle saygılar sunarım.

Kaynak: Haber Kaynağı
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Gündem Avrasya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 312 479 00 25 | Faks : +90 312 479 00 25 | Haber Yazılımı: CM Bilişim